MORAMO postaje stranka

11. maj 22:38

Članice koalicije MORAMO - Otvorena građanska platforma AKCIJA, Ekološki ustanak i stranka Zajedno za Srbiju ušle su u zvaničan proces stvaranja jedne moderne političke organizacije Ovom procesu ukrupnjavanja priključuje se i Skupština slobodne Srbije, kao i drugi članovikoalicije, ali i nove organizacije i prijatelji. Cilj je da Srbija konačno dobije otvorenu, zeleno-levu i modernu političku organizaciju, koja se razlikuje od prevaziđenih liderskih stranaka i koja će imati kapacitet da se uhvati u koštac sa ogromnim izazovima u kojima se nalazi naše društvo, ali i bude stožer daljeg okupljanja svih zdravih i demokratskih snaga da bi se zaustavilo uništenje našeg društva, ali i prirode. U ovom presudnom spoljnom i unutrašnjem političkom trenutku, kada bukti rat na tlu Evrope i kada se u Srbiji stranke dele i cepaju dok nam preti energetska kriza i nestašica hrane, mi snažno verujemo da je našem društvu neophodan upravo suprotan proces - združivanje i okupljanje svih slobodarskih i odgovornih snaga i jedna snažna politička organizacija koja insistira na hitnom rešavanju gorućih pitanja. Koalicija MORAMO je nastala oko jasnih politika u čijem centru su potrebe građana Srbije i rešavanje gorućih pitanja uz stvaranje uslova za pristojan i normalan život u svim krajevima naše zemlje. Nastavljamo borbu za naše ideje i programe, borbu za zdravu i čistu životnu sredinu, energetsku nezavisnost, solidarnost, ljudska i radnička prava, demokratiju, direktno učešće građana u donošenju odluka, vladavinu prava i nužnosti jakog obrazovnog sistema i kulturne politike. U skupštinskim klupama bićemo glas građana, ali ćemo ostati i aktivisti na terenu, gde ćemo stajati rame uz rame s građanima u odbrani njihovih prava. Iskrena borba za stvaranje pravedne i solidarne države, koja ubrzano postaje deo Evropske unije, u kojoj građani žive dobro od svog rada, u kojoj dišu nezagađen vazduh, piju čistu vodu i žive na plodnoj zemlji, zahteva ukrupnjavanje u jednu modernu, autentičnu zeleno-levu
političnu organizaciju, jer MORAMO, zajedno i drugačije - navodi se u saopštenju koalicije MORAMO
Podelite
 • Pokret obnove Kraljevine Srbije smatra da Kosovo i Metohija ne mogu da služe ni Rusiji ni EU ni bilo kojoj strani kao moneta za potkusurivanje u...
  17. maj
 • Predsednik Narodne stranke Vuk Jeremić izjavio je da je na političkoj sceni Srbije počeo, kako je rekao, „prelazni rok“ u kojem će neke „zvezde“...
  16. maj
 • U mačvanskom selu Slepčević, sem nepogode koja je uništila rod ove nedelje ima još mnogo problema. Sem što ambulanta ne radi dovoljan broj dana u...
  14. maj
 • Predsednik Dveri Boško Obradović pozvao je danas sve odgovorne političke činioce u Srbiji da pre izbora nove Vlade Srbije odgovore da li će Srbija...
  14. maj